راهنمای دکوراسیون منازل کوچک

راهنمای دکوراسیون منازل کوچک

استایلینو: شرایط اقتصادی و سبک زندگی امروز ما باعث شده که خانه های کوچکی را برای زندگی انتخاب کنیم و این دکوراسیون منازل کوچک دغدغه ذهنی همه ماست که چطور می توان در این فضای کوچک امکان انجام فعالیت های روزمره را داشت. گاهی هم نگران جا دادن وسایل کوچک خود و نبود کمد برای نگهداری از آنها هستیم. به معجزه طراحی داخلی در یک خانه فسقلی ایمان داشته باشید.

ایده های کاربردی در طراحی نشیمن و میز تلوزیون خانه های کوچک

  • اگر اتاق های خانه فضای کافی برای نگهداری وسایل تان ندارد و طراحی کمد در اتاق خواب امکان پذیر نیست بهتر است به استفاده از فضای نشیمن فکر کنید. این کمد اگر با طراحی درست و نگاهی دقیق در نشیمن خانه شما جای بگیرد دیگر نیازی نیست که نگران بی نظمی در آن باشید. در عکس بالا شما نمونه خوبی از این کمد را در نشیمنی کوچک می بینید که چیدمان مبلمان را نیز دچار مشکل نکرده است.
  • در این تصویر استفاده از لبه پنجره به عنوان جایی برای نشیمن نیز نکته خوبی است که می تواند به طراحی فضاهای کوچک خانه شما کمک کند.
  • باکسی که در زیر تلوزیون جای گرفته می تواند فضایی برای نگهداری وسایل کوچک شما باشد.

راه حل دیگر می تواند طراحی کمدی باشد که فضای بسازد که بتواند جایگزین مبلمان خانه شما باشد. در تصویر می بینید که این کمد توانسته جایگزینی برای کاناپه به وجود آورد و فضایی دنج را ایجاد کند. حتی در پشت آن نیز تخت خوابی طراحی شده که باکس های اطراف آن نقش کمدی مفید را در خانه دارند.

 تلویزیون LCD را کجای خانه بگذاریم ؟ و بعد از آن بهترین مکان را انتخاب کنید و آن را ارتفاعی مناسب نصب کنید و با قرار دادن قفسه هایی زیر آن فضایی مناسب برای نگهداری وسایل ایجاد نمایید. از سبدهای زیبا برای این کار کمک بگیرید. کتاب و مجلات را درون آن بگذارید و فضایی برای قاب عکس ها و وسایل تزئینی در نظر بگیرید. از خودتان بپرسید

انتخاب مبل برای نشیمن های کوچک نکته بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شد. شاید انخاب مبلمان Lشکل برای این فضاها مناسب تر باشد. همانطور که در تصویر می بینید طراح توانسته به خوبی فضایی بسیار کوچک را به شکلی کاربردی برای تماشای تلوزیون مهیا کند.

طراحی پلان باز برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک

اگر می خواهید با وجود کوچک بودن خانه تان فضای آن دلباز و بزرگ به نظر برسد، طراحی پلان باز بهترین راه حل است. طراحی پلان باز برای خانه های کوچک به این معناست که تا حد امکان از گذاشتن دیوار پرهیز کنید. با این کار می توانید برای تعیین حد و مرز آشپزخانه خود به وسیله کابینت ها و یا انتخاب سبک جزیره ای از گذاشتن دیوار بین این فضا و نشیمن پرهیز کنید. جزیره کوچک آشپزخانه شما می تواند فضای خانه شما بزرگتر نشان دهد.

تخت خواب های متحرک و فضایی برای انبار وسایل

از تخت خواب های متحرک استفاده کنید با جا به جا کردن تخته زیر تشک می توانید از زیر تخت با دیدی مناسب به عنوان یک انبار تمیز و مرتب استفاده کنید. همیشه تخت خواب تاشو ، راه حل خانه کوچک است.

طراحی دکوراسیون ورودی خانه های کوچک

هر چه قدر هم فضای ورودی خانه شما کوچک باشد باز هم امکان این وجود دارد که بتوانید آن را به زیبایی طراحی کنید و ظاهری زیبا به آن ببخشید. کمد جا کفشی و نشیمنی برای راحتتر پوشیدن کفش ها را فراموش نکنید. آینه همیشه راه حلی خوب برای فضای های کوچک است و باعث می شود که فضای ورودی خانه شما بزرگتر به نظر برسد. در عین حال به راحتی می توانید در هنگام ورود و خروج از آراسته بودن ظاهر خود مطمئن شوید. آینه کاری برای خانه ای بزرگ تر و پرنورتر راه حلی است برای فضاهای کوچک خانه شما!

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که تعداد کفش هایتان بسار زیاد است و در خانه کوچک شما جای برای نگهداری از آن ها وجود ندارد بهتر است از یک کمد جای کفش مثل تصویر بالا استفاده کنید. این کار در نظم آنها به شما کمک زیادی می کند.

استفاده از فرو رفتگی ها و کنج ها در طراحی داخلی خانه های کوچک

فضاهای فرو رفته و یا کنج ها فضای پرت محسوب نخواهند شد اگر برایشان فکری اساسی بکنید. در انتخاب سایز کمدها و دراورها دقت کنید و آنها طوری انتخاب کنید که در فرو رفتگی های خانه کوچک شما جای بگیرند. آینه های بلند به بزرگتر به نظر رسیدن خانه شما کمک می کند، آنها را فراموش نکنید.

اگر امکان داشتن یک اتاق کار ندارید. یک فرو رفتگی در دیوار خانه شما می تواند فضای مطالعه و یا فضای کاری کوچک برای شما باشد. تنها لازم است که با دیدی طراحانه به آن نگاه کنید و ابزار مناسب را برای نظم دهی به آن انتخاب کنید.

انتخاب میز غذاخوری برای دکوراسیون خانه های کوچک

به جای استفاده از میز و صندلی هایی که فضای زیادی را اشغال می کنند می توانید از میز و نمیکت های کوچک و کم جا به عنوان میز غذاخوری استفاده کنید. نیازی نیست که فضای خانه خود را با مبلمان بزرگ، کوچکتر کنید.

جست و جو کنید و میز غذاخوری پر کاربرد در خانه های کوچک! را بیابید. از ست میز و صندلی هایی برای غذاخوری استفاده کنید که کمترین جای ممکن را در فضای خانه شما اشغال کنند. صندلی هایی که به خوبی در زیر میز جایی می گیرند و در مسیر رفت و آمد اخلال ایجاد نمی کنند.

وسایل کم جا، نجات بخش خانه های کوچک هستند. از میز های تاشو کم جا استفاده کنید. همانطور که در تصویر می بینید این میز تا شو در مواقعی که از آن استفاده نمی شود این امکان را دارد که به راحتی در زیر این قفسه های ظروف جای بگیرد و دوباره فضا را برای استفاده شما باز نگه دارد.

کمد و قفسه ها در طراحی داخلی حمام های کوچک

در کنار فضای دوش حمام می توانید از کمد های کشویی که با حرکت بر روی ریل ها حرکت می کنند استفاده کنید. این نوع کمد ها با حرکت در فرو رفتگی دیوار می توانند از خیس شدن در امان باشند. با این کار می توانید حمامی مرتب و منظم داشته باشید.

راهنمای دکوراسیون منازل کوچک
راهنمای دکوراسیون منازل کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی خانه و آپارتمان کوچک ۷۰ متری

تصاویری که در این بخش مشاهده می کنید متعلق به یک آپارتمان ۷۰ متری در کشور روسیه است که به تازگی در آن تغییر دکوراسیون داده شده است. کمبود فضا بزرگترین چالش دکوراتورها در فضاهای کوچک و کم است و همین موضوع کار را برایشان کمی سخت میکند. معمولا صاحبخانه ها در اینگونه موارد توجهی به فضای کوچک منزل ندارند و از طراح دکوراسیون منزل انتظار معجزه دارند، می خواهند هم خر را داشته باشند و هم خرما را.

دکوراتور این آپارتمان نقلی هم یک طراحی دکوراسیون نیمه کلاسیک و ساده را در نظر گرفته است. فضای کل خانه به چهار بخش اصلی تقسیم شده است. سالن اصلی خانه که به بخش نشیمن و آشپزخانه تقسیم شده است و یک خوابه و یک اتاق مطالعه و سرویس بهداشتی.

در سالن نشیمن که فضای داخلی خود را با آشپزخانه شریک است تمام وسایل و لوازم مورد نیازوجود دارد و به همین علت کمی فشردگی و ازدحام در سالن خانه دیده میشود. در قسمت غربی سالن، آشپزخانه با کابینتهای ام دی اف سفید و قهوه ای دیده میشود و در بخش شرقی سالن بخش نشیمن و شلف های دیواری قرار گرفته اند. شاید بهتر بود برای بزرگ تر کردن فضای اتاق نشیمن، ست میز و صندلی نهارخوری حذف میشد ولی این موضوعی است که کاملا به سلیقه و خواسته های ساکنین خانه مربوط می باشد.

از دید ما اتاق خواب، زیباترین بخش این منزل نقلی است نظر شما چیست ؟ استفاده از سه رنگ کرم و سفید و قهوه ای در سقف، دیوار، پرده ها و دیگر اجزاء دکوراسیون اتاق خواب یک طراحی ایده آل را مقابل چشمان بیننده قرار داده است. از حق نگذریم به طراحی و چیدمان دکوراسیون این اتاق خواب هیچ ایرادی وارد نیست و یک طراحی تمام چوبی کلاسیک در آن پیاده سازی شده است که به سادگی به دل می نشیند.

در اتاق کار و مطالعه یک کپی برابر اصل از طراحی دکوراسیون سالن اصلی خانه را می بینیم. همان مدل مبلمان راحتی، پرده، ست های چوبی و همان ترکیب رنگی را که در اتاق نشیمن دیدیم را اینجا هم می بینیم.

در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی یک طراحی کاملا حرفه ای و مدرن را می بینیم که اصلا انتظار آنرا نمی کشیدیم. سرویس بهداشتی با تعداد زیادی کمد و کابینت چوبی و سرویس بهداشتی پر شده است و در گوشه ای از آن حمام با یک درب و دیواره شیشه ای مات قرار گرفته است.

منبع:tarharya