پینگ چیست و چگونه آن را کاهش دهیم

پینگ چیست و چگونه آن را کاهش دهیم ؟

استایلینو: اگر شما نیز اهل بازی های آنلاین بوده باشید بعید به نظر میرسد که کلمه پینگ را نشنیده باشید در این مطلب توضیح مختصری راجع به پینگ و روش  های کاهش آن را بیان میکنیم.

بعد از گسترش اینترنت هایADSL در کشور و استفاده عمومی افراد از این نوع اینترنت ها سرعت اینترنت یکی از معیار های اساسی افراد برای کیفیت اینترنت شده است اما باید به شما بگوییم در کنار سرعت گزینه دیگری به نام پینگ نیز هست که بسیار اهمیت دارد پینگ در واقع مخفف کلمه  Packet Internet Groperمیباشد و یکی از رایج ترین دستورات رایانه ای میباشد.

پینگ که در واقع کلمه درست تر آن Packet Latencyمیباشد یعنی زمانی است که شما بسته ای را برای سرور میفرستید و سرور جواب شمارا پاسخ میدهد ،حال هرچه این زمان رفت و برگشت کمتر باشد شبکه ای که به آن متصل هستید کیفیت بالاتری دارد و در بازی های آنلاین نیز تاخیر کمتری را احساس میکنید.

در ایران به دلیل مشکلات و کیفیت زیرساخت هایی که وجود دارد معمولا میزان پینگ در سرور های اروپا عددی بین 250 تا 350 میلی ثانیه و سرور های ایران کمتر از 100 میلی ثانیه میباشد.

در کل برای بدست آوردن کمترین پینگ باید دی ان اس سرور خود را تعویض نمایید که به این منظور میتوانید از برنامه زیر استفاده کنید تا کمترین پینگ را پیدا کنید.

بیشتر بدانید:بهترین روش افزایش سرعت اینترنت بهبود پینگ